MİKROCERRAHİ

3’ü bir arada!

Sıfır risk, Yüzde yüz başarı, En kısa sürede iyileşme.

Sıfır risk, yüzde yüz başarı, en kısa sürede iyileşme. Bu üç unsuru bir araya getirebilmek ne kadar hoş olurdu değil mi? Ama unutmamak gerekir ki bel fıtığı ameliyatı için ilk ikisini bir araya getirebilmek bile yüzyıllar sürdü…

Henüz çok az tıp dalında yüzde yüz başarıdan söz edilebiliyor, iyi biliyoruz. Bunun ise ne kadar güçlü bir bilgi birikimi, deneyim ve kurumsallaşma gerektirdiğini tahmin etmek hiç de zor değil.

Riski sıfırlayabilmek ise teşhisten tedaviye giden tüm süreçte kullanılan yüksek teknolojiye bağlı. Beyin, sinir ve omurilik cerrahisi de teknolojideki en son gelişmelerin günü gününe devreye girdiği bir dal. Bu sayede hastalarımız için riski sıfıra kadar indirebiliyoruz.

Yüksek teknolojiden, modern yaşam tarzında hastanın en kısa sürede işinin başına dönmesini istemek te kaçınılmaz tabii ki. Tüm vatandaşlarına en ileri teknolojiyi ücretsiz sunmak ne yazık ki henüz dünyadaki hiçbir devletin harcı değil.

Bu durumda hastaya ve cerraha düşen, yukarıdaki başlıkta sözü edilen şeytan üçgeni içinde en uygun noktayı el birliği ile bulmak ki bunun da kolay bir iş olduğu söylenemez…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir